2012/12/24

Christmas Day


 Życzę  rodzinnych, radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia w domowej i spokojnej atmosferze.

Święta Bożego Narodzenia nierozłącznie kojarzą się z postacią Świętego Mikołaja. Dla dzieci jest to najważniejszy element w tym okresie. Długo wyczekiwany moment, kiedy będą mogły rozpakować prezenty, oraz  najważniejsze pytanie- czy istnieje Święty Mikołaj? 

Przypominają mi się pewne święta, był to początek podstawówki, kiedy rodzice obiecali mi i mojemu bratu, że Mikołaj przyjdzie do nas wieczorem.  Usiedliśmy razem w oknie, w którym najlepiej było widać wjazd do domu i czekaliśmy, aż zobaczymy  Świętego Mikołaja. Ku naszemu zdziwieniu Mikołaj nie przyjechał  saniami zaprzężonymi w renifery, ale starym Polonezem. Spojrzeliśmy na siebie i ustaliliśmy, że może w dzisiejszych czasach jest mu tak wygodniej, ale w momencie kiedy zaczął poprawiać brodę przed domem i palić papierosa, poczuliśmy się oszukani. Pobiegliśmy do rodziców poskarżyć się, co zobaczyliśmy przez okno. Tłumaczenia, że prawdziwy Święty Mikołaj musiał pojechać do bardziej potrzebujących dzieci i dlatego wysłał do nas swojego pomocnika, wcale nas nie przekonały. Podobno jesteśmy dziećmi tak długo jak wierzymy w Świętego Mikołaja. A Wy w niego wierzycie?

Ja wciąż wierzę, że w Wigilię spełniają się nasze najskrytsze marzenia, a po niebie tej nocy mkną ledwo dostrzegalne sanie Świętego Mikołaja i każdy kto tego głęboko pragnie, otrzyma wymarzony prezent. Musimy być tylko bardzo czujni, aby nie przeoczyć szczęścia, które do nas przychodzi.

15 comments:

 1. Dziękuję! Tobie również wszystkiego najlepszego!

  ReplyDelete
 2. Radosnych, spokojnych i pełnych inspiracji! ;)

  ReplyDelete
 3. Wesołych świat;*

  ReplyDelete
 4. a ja tam wierze tylko sobie tłumacze ze on jakos tak inaczej działa- daje zdrówko i pieniadze zeby te prezenty do mnie trafiły :) wesołych :)

  ReplyDelete
 5. Zdrowych i Wesołych Świąt:)
  Alex

  ReplyDelete
 6. a już po świętach w sumie... :-(

  ReplyDelete
 7. este post es muy bonitoooo!feliz navidad a ti tb!nos seguimos x aqui.mil besos.
  http://whattowear-quemepongo.blogspot.com.es/

  ReplyDelete
 8. święta, święta i po świętach ; )
  https://inkaastyle.blogspot.com/

  ReplyDelete
 9. mam nadzieje , ze Swieta udane i zycze samych wspanialaosci w Nowym Roku!!

  xxo

  ReplyDelete
 10. dziękuje za odwiedziny ;)zapraszam do obserwowania ;) HAPPY NEW YORK !!

  ReplyDelete